Чергові дані свідчать про те, що порогові значення систолічного артеріального тиску повинні бути переглянуті, особливо у літніх пацієнтів.
Результати нового дослідження вчених Швейцарії вказують на важливість моніторингу артеріального тиску в групі пацієнтів, які проходять антигіпертензивну терапію.
Для літніх пацієнтів, які проходять лікування гіпертонічної хвороби, показник систолічного артеріального тиску нижче 130 мм рт. ст. пов’язаний з порушеннями когнітивних функцій, особливо у хворих із серйозними супутніми патологіями.
Спостережне дослідження, проведене фахівцями з Інституту первинної медичної допомоги при Університет Берна, показало взаємозв’язок із неконтрольованим артеріальним тиском і незадовільними показниками когнітивних функцій (за шкалою GARS), а також низьким індексом якості життя (EQ-5D-3L) у літніх пацієнтів із гіпертонією.
В цілому аналіз швейцарських вчених охоплював 1 266 учасників з подібними соціодемографічними характеристиками, середній вік яких становив 82,4 роки.
Серед тих, хто отримував антигіпертензивну терапію (1057; 83,5%) і чий систолічний артеріальний тиск був нижчим за 130 мм рт. ст., когнітивний спад за GARS був принаймні вдвічі нижчим, ніж в учасників, у систолічний артеріальний тиск сягав понад 150 мм рт.ст. (незалежно від того, чи проходили вони антигіпертензивну терапію, чи ні).
Джерело: Medscape