Витрати на медицину випереджають розвиток світових економік

241

У ВООЗ анонсували нову доповідь про витрати на охорону здоров’я у світі. Згідно з документом вони досягли 10% глобального ВВП: 6% припадає на країни із низьким та середнім рівнями доходу, 4% — на розвинуті держави.

ВООЗ оприлюднила статистику витрат на охорону здоров'я у світі

Дослідження видатків за їх джерелами встановило, що з бюджетів країн покривається трохи більше половини витрат, тоді як понад 35% — це виплати готівкою, які робить населення. У результаті такого співвідношення близько 100 млн осіб щорічно опиняються в становищі фактичного виживання. Сплачуючи за ліки і медичні послуги, вони часом не знають, як себе прогодувати. Однак частка державних видатків у бідних країнах повільно зростає. У країнах, що розвиваються, зменшується залучення зовнішньої допомоги. Внески ззовні скоротилися до 1%, і нині ці кошти переважно спрямовують на боротьбу з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, туберкульозом і малярією.

Розподіл витрат на охорону здоров'я (інфографіка)Окремо ВООЗ висловлює занепокоєність недостатнім рівнем державних витрат. «Збільшення обсягів державного фінансування на охорону здоров’я є необхідною умовою загального охоплення її послугами населення та реалізації пов’язаних зі здоров’ям цілей стабільного розвитку. Слід розуміти: витрати на охорону здоров’я — не додаткове навантаження на бюджет, а інвестиції в боротьбу з бідністю, підвищення продуктивності праці, забезпечення інклюзивного економічного розвитку та розбудови більш здорового, убезпеченого й справедливого суспільства», — наголосив Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус.

Тенденцію до подвоєння витрат світової економіки на медицину ВООЗ фіксує з 2000 року. При цьому в країнах із достатком нижче середнього рівня вони становлять
60 дол. на особу, а там, де він вищий від середнього, — близько 270 дол.

За матеріалами who.int та umn.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я