ХАРКІВЩИНА: МІСІЯ – ДАТИ ШАНС НА ЖИТТЯ

1246

У Харківському інституті загальної та невідкладної хірургії АМН України перебувала місія фонду International Children’s Heart Foundation, заснованого в США, для проведення спільних  операцій дітям із вродженими вадами серця.

— Співпраця харківських лікарів із міжнародною місією почалася п’ять років тому. За цей час прооперовано більше 500 дітей Харківщини, в першу чергу — із числа пільгового контингенту. Нинішній приїзд був розрахований на два тижні. Ми приймали кращих фахівців із Америки, Канади, Англії, Німеччини і Литви. До операцій готували 20 дітей зі складною серцевою патологією. Всі вони вже отримали кваліфіковану медичну допомогу, всі операції пройшли успішно, — розповів директор інституту професор Валерій Бойко.
Раніше ICHF співпрацював із медиками Києва та Одеси. Зараз кардіохірурги фонду працюють тільки в Харкові. Це стало можливим завдяки підписанню між Інститутом загальної та невідкладної хірургії АМН України, Харківським міським благодійним фондом Юрія Сапронова і Міжнародним благодійним фондом тристороннього меморандуму «Про співпрацю в області дитячої кардіохірургії».
— Уже п’ятий рік до Харкова приїжджають команди медиків із різних країн світу, — коментує подію посол Міжнародного дитячого кардіологічного фонду Саймон Гейл. — На кожну сотню дітей, народжених у світі, одна має вроджену ваду серця. І тільки 50% із них будуть прооперовані. Це величезна проблема не лише для України, але й для багатьох інших країн. Тому місія нашої організації — навчити фахівців нових хірургічних методик і допомогти їм із забезпеченням сучасним обладнанням. П’ять років тому, коли співпраця з Харковом тільки починалася, тут бракувало медичного устаткування для операцій немовлятам. Зараз у лікарні воно є, і це дозволяє врятувати життя навіть найменшим. Сьогодні, приміром, ми разом із харківськими кардіо­хірургами прооперували п’ятимісячну дівчинку, яка важить 3,5 кг.
Під час цієї складної операції над малям із вадою серця пліч-о-пліч схилилися українські та зарубіжні медики, працюючи парами: кардіологи, кардіохірурги, перфузіологи, анестезіологи. Оперували харків’яни, і тільки якщо виникали труднощі, втручалися іноземні колеги.
— Так простіше удосконалювати свої навички й отримувати безцінний досвід, — розповіла член операційної бригади, лікар інституту Дарія Куликова. — Це допомагає бути в курсі всіх нових методик, які застосовують не лише в Україні, але й у світі. До нас приїжджають колеги з різних країн, і кожен із них ділиться своїми навичками.
Окрім набутого досвіду у співробітників інституту після візитів місії ICHF залишається і нове устаткування.
— Із самого початку роботи програми все, що ми привозили з собою, залишалося тут. І цього разу нічого не буде повернено назад, — заявив інженер біомедичного устаткування Девід Відевелт. — Апарати для штучного кровообігу, анестезії, аналізу газів крові, електрохірургії, медичні вентилятори, обігрівачі, охолоджувачі, дефібрилятори та інше — допоможуть не лише навчати лікарів нових медичних технологій, але й рятувати життя маленьким пацієнтам, яких уже без нас прооперують українські колеги.
У кожного з 20 малюків, яким зроблять операцію під час нинішньої місії в Харкові, історія хвороби починалася по-своєму трагічно, але всі вони отримали однаковий шанс на одужання. Тому і батьки, і медики вважають їх щасливчиками.
Ольга ФАЛЬКО,
власкор «ВЗ», Харків

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я