Харківщина: На допомогу прийшла ВООЗ

602

skoraya1На Харківщину припадає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб із зони проведення АТО. Всього, за оцінками СБУ, на території Харківської області знаходиться 210-215 тис. переселенців. Із них офіційно зареєстровані близько 122 тис. чоловік. Це накладає певний відбиток на економіку та соціальну сферу, в тому числі на систему охорони здоров’я регіону. 

Медики районів, що межують із зоною активних бойових дій, працюють в умовах подвійного навантаження. Зокрема, торік на базі Ізюмської районної лікарні було проведено 266 операцій пораненим із зони АТО, далі цих пацієнтів перевезли на лікування до медичних установ Харкова та сусідніх міст. Зрозуміло, що за таких обставин мешканцям віддалених сіл приділяється менше уваги, ніж це було раніше. Днями тимчасово виконуючий повноваження заступника Голови облдержадміністрації Вадим Глушко зустрівся з групою фахівців ВООЗ в Україні. Він висловив своє занепокоєння з цього приводу і попросив про допомогу: «З обласного бюджету на надання медичної допомоги переселенцям ми витратили 37 млн грн. Це велике навантаження на наш бюджет. Тому будь-яка допомога, яку нам пропонують громадські організації та уряди різних країн — дуже актуальна». У свою чергу польовий координатор ВООЗ по Східній Україні Лоріс де Філіппі та польовий консультант ВООЗ у Харкові Лаура Брафф обговорили з місцевою адміністрацією питання реалізації проекту мобільних пунктів невідкладної та первинної допомоги (МПНД), які працюватимуть на території Східної України.

МПНД — це машини «швидкої допомоги», оснащені необхідними лікарськими препаратами та обладнанням, у кожній із яких будуть працювати лікар і медична сестра. Автомобілі розташують на базі фельдшерських пунктів у районах Харківщини, також вони виїжджатимуть у віддалені села, де доступ до медичних послуг обмежений, і де, в тому числі, проживає багато переселенців. Мобільні пункти функціонуватимуть як система надання населенню первинної та вторинної меддопомоги на рівні громад.

На даний момент ВООЗ в Україні має п’ять таких машин швидкої допомоги. Фінансові витрати на роботу автомобілів та медичних працівників покриються за рахунок канадського гранту, який виграло представництво ВООЗ в Україні. Наразі Канада вже перерахувала 200 тис. дол. у рамках проекту.

За планом, МПНД працюватимуть на території Харківщини три місяці, але, за словами Лоріс де Філіппі, місія може бути продовжена на 9-12 місяців.

Ольга ФАЛЬКО, власкор «ВЗ», м. Харків

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я