Харківщина: На зміну системі Семашка приходять меценати

459

vrachНа Харківщині почала працювати програма з надання лікарями-волонтерами консультацій у сільських фельдшерсько-акушерських пунктах, віддалених від обласного центру. Здійснює її Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області спільно з Департаментом охорони здоров’я Харківської ОДА. Вже більше місяця медичні фахівці різного профілю відвідують жителів віддалених сіл, загалом же програма діятиме три роки.

VZ 37-38_2015_Страница_16_Изображение_0002Олександр Галацан, керiвник Департаменту охорони здоров’я Харкiвської ОДА
Мобільні бригади харківських лікарів уже здійснили більше трьох десятків виїздів. Близько 3 тис. жителів області отримали кваліфіковані консультації, пройшли медичне обстеження на обладнанні, закупленому фондом. За словами члена наглядової ради БФ соціального розвитку Харківської області Ігоря Балути, волонтерський медичний десант покликаний запов­нити вакуум у сфері медичного обслуговування, що утворився після відмови держави від так званої системи Семашка, що діяла за радянських часів.

У бригадах лікарів — окуліст, хірург, гінеколог, фахівець УЗД, травматолог, кардіолог, невропатолог, дитячий ортопед. Найближчим часом фонд планує створити окремий сектор із дитячими фахівцями, оскільки їх послуги мають великий попит у населення.

VZ 37-38_2015_Страница_16_Изображение_0003Iгор Балута, Голова Благодiйного фонду соцiального розвитку Харкiвської областi
Інновації в підходах до охорони здоров’я, проте, припали до душі не всім. Так, нещодавно жителі селища Вище Солоне Боровського району так і не змогли пройти безкоштовний медогляд. На шляху волонтерської ініціативи, яка має позитивний досвід в інших районах, стали місцевий фельдшер і головний районний лікар, які вирішили «перестрахуватися про всяк випадок». На щастя, інцидент мав штучний характер і вже наступного дня мобільна бригада медиків успішно провела прийом у Центрі первинної допомоги на базі Центральної районної лікарні в Печенігах.

«Усі наші лікарі — фахівці високого рівня.

Інцидент у Боровському районі я вважаю прикрим непорозумінням. Місцевий головлікар просто ревно поставилася до роботи бригади міських медиків. Наші лікарі працюють не за гроші, а на волонтерських засадах. Я знаю їх ще відтоді, коли ми разом їздили в зону АТО та лікували переселенців. Ту саму роботу фахівці фонду продовжують і в районах Харківської області», — прокоментував інцидент Ігор Балута.

За словами екс-губернатора, благодійний фонд не намагається перебрати на себе якісь державні функції або ту величезну роботу, яку веде державна медицина. «Наше завдання — активно діяти там, де «не допрацьовує» держава, куди не доходять руки в департаменту охорони здоров’я», — говорить Ігор Балута.

Цю думку підтримав і керівник Департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА Олександр Галацан. «Ми маємо великий досвід підтримки будь-яких волонтерських, громадських, патріотичних починів і рухів, які б наблизили рівень соціальних стандартів, у тому числі й медичних, до населення, — заявив він. — Меценати та обласна влада прийшли до діалогу, який у майбутньому принесе тільки користь нашим сільським жителям».

Жителі віддалених сіл радо користуються можливістю пройти обстеження

Ольга ФАЛЬКО, власкор «ВЗ», Харківська область

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я