Харківщина: Працювати на випередження захворювань

435

VZ 41-42_2015_Страница_16_Изображение_0001У Харкові підписаний Меморандум про взаємодію харківських лікарень і медичних нав­чальних закладів із багатопрофільним центром «Хорев» (Хайфа, Ізраїль). Документ передбачає навчання харківських медиків, проведення консультацій і консиліумів для пацієнтів, а також їх лікування в Ізраїлі.

На базі відомого медичного центру започатковано програму «Хорев без кордонів», у рамках якої фахівці вже відвідали десятки міст країн пострадянського простору та Близького Сходу. Першим в Україні став Львів, зараз до проекту приєднався Харків.

У програмі беруть участь понад 300 професорів — світил ізраїльської медицини. Досвід відомих в усьому світі вчених: професора Коена — терапевта, професора Роу — гематолога, професора Люїса — кардіолога, професора Гільборта — нейрохірурга, професора Грінберга — отоларинголога — відтепер став доступним для харківських медиків і пацієнтів. Вчені проводять академічні лекційні зустрічі з колегами на місцях, під час яких презен­тують новітні досягнення в тій або іншій галузі медицини.

VZ 41-42_2015_Страница_16_Изображение_0003Після офіційного підписання Меморандуму про взаємодію була проведена конференція-презентація на базі міської студентської лікарні. Послухати доповіді іноземних колег прийшли представники Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради, керівники та провідні фахівці клінік, лікувальних і науково-дослідних установ Харківщини. Основна мета конференції — обмін досвідом з ізраїльськими колегами, що допоможе харківським медикам зробити крок уперед у наданні медичної допомоги мешканцям міста й області.

Розпочав роботу конференції доктор Роман Барак, директор Інституту терапії та міжнародного департаменту Медичного центру «Хорев», головний лікар Центру, фахівець із внутрішніх хвороб, гематології, анестезіології та реанімації, а також засновник і керівник проекту гуманітарної місії «Хорев без кордонів». Він виступив з доповіддю про роль сучасних онкоскринінгів у ранній діагностиці онкозахворювань, які сприяють подовженню життя пацієнтів. За його даними, чверть медичного бюджету Ізраїлю витрачається на діагностику. Таким чином вдається уникнути тривалого та дороговартісного лікування занедбаних форм захворювань, завдяки чому країна економить 5 млрд дол. протягом року.

Широкий спектр діагностичних клінік центру дає змогу в найкоротший термін (не більше 48 годин) встановити точний діагноз і визначити тактику лікування. Фахівці клініки болю купірують усі види абдомінального болю (пухлинні процеси травного тракту, панкреатит, біль у хребті та суглобах тощо).

На конференції також обговорювалися новітні методи лікування раку молочної залози, цукрового діабету, реконструктивні операції патології кисті. Окрему увагу з огляду на українську специфіку приділили реабілітації пацієнтів з пораненнями хребта та ніг. За ізраїльською методикою програма реабілітації досить насичена — різноманітні сучасні процедури і маніпуляції протягом усього дня (сеанси в барокамері для забезпечення нормальної оксигенації постраждалих органів, електростимуляція спинного мозку, фізіотерапія, пасивна гімнастика). Плюс три заняття по півтори години щодня — опанування навичок із самообслуговування: переміщення з ліжка на каталку, потім у візок і назад, одягання, гігієнічні процедури.

А заступник Харківського міського Голови з питань охорони здоров’я і соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, виступаючи на конференції, відверто заявила: «Сенс сучасної медицини — працювати на випередження захворювань. Багато досліджень, про які говорили наші іноземні гості, можна вже сьогодні пройти в лікувальних закладах Харкова. Але первинним має бути усвідомлення населенням необхідності такого обстеження».

VZ 41-42_2015_Страница_16_Изображение_0004Наступного дня Департамент охорони здоров’я Харківської міської ради організував відвідування ізраїльськими фахівцями медичних закладів міста та консультації хворих. Загалом за час роботи місії на Харківщині проведено огляди сотень пацієнтів на консультативних амбулаторних прийомах і під час обходів професорами клініки «Хорев» стаціонарів лікарень.

Традиційно місія закінчилася обговоренням результатів спільної роботи ізраїльських й українських медиків та оголошенням прізвищ кандидатів на безкоштовне обстеження й лікування в клініці «Хорев».

Ольга ФАЛЬКО, спеціально для «ВЗ», м. Харків

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я