Наприкінці липня Харківська обласна клінічна лікарня отримала новий рентгенапарат. Найближчим часом фахівці розпочнуть його монтаж, а вже у вересні рентгенологи зможуть масово приймати пацієнтів. Сучасний рентгенапарат закуплено за кошти обласного бюджету. І це тільки початок масштабного оновлення, запевняють в облдержадміністрації. Адже галузь охорони здоров’я до кінця року буде в пріоритеті.
Голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін розповів, що цьогоріч в обласному бюджеті на охорону здоров’я закладено рекордну суму — 80 млн грн. У липні зроблено перші закупівлі для обласної клінічної лікарні. Харків’яни нарешті зможуть отримати якісну медичну допомогу.
Але є й інша причина такої уваги до галузі: величезний потік переселенців із зони АТО, у яких унаслідок стресового стану значно погіршилося здоров’я. Зокрема дуже багато серед них пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, інфарктом міокарда. Тому в Харківській обласній лікарні вирішили капітально відремонтувати ангіограф, який уже кілька місяців не працював через несправності та «поважний вік». Апарат повністю переоснастили, завантажили нове програмне забезпечення — і все силами харківських медтехніків. Уже за кілька тижнів за допомогою оновленого ангіографа провели понад 35 операцій зі стентування коронарних артерій, врятувавши життя цим хворим.
Завідувач відділення інтервенційної радіології обласної клінічної лікарні Валерій Коноз розповів, що завдяки старенькому, а відтепер відновленому ангіографу через прокол у променевій артерії хірурги-кардіологи проводять інструмент до серця і зсередини балоном і стентом розкривають судину, відновлюючи кровотік.«Із 30 червня ми працюємо в режимі 24 на 7, тобто цілодобово надаємо допомогу пацієнтам із гострим інфарктом міокарда, нестабільною стенокардією», — зазначив він.
Лікарі не планують зупинятися на досягнутому. Обладнання оновлюватиметься, а на базі закладу буде створено центр допомоги кардіологічним хворим. «Завдяки державним програмам і облдержадміністрації можемо собі дозволити великій кількості пацієнтів провести стентування безкоштовно, — розповів головний лікар обласної клінічної лікарні Богдан Федак. — Сподіваємося на допомогу обласної адміністрації в придбанні обладнання, потрібного для розвитку кардіологічної допомоги, тому що інфарктних хворих у нас дуже багато. Інфаркт міокарда сьогодні є основ-ною причиною смертності хворих».
Такі нововведення і збільшення обсягів фінансування сьогодні як ніколи актуальні, вважають обласні чиновники. І це вкрай важливо — і не тільки для місцевих мешканців, а й для вимушених переселенців, яких тільки за офіційними даними в області нараховується вже майже 180 тис.
Директор Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації Олександр Галацан запевнив, що саме цей фінансовий прорив дав змогу області утримати систему охорони здоров’я цього року, дуже не простого для всієї країни, зберегти те, що було напрацьовано, розвивати медицину і забезпечувати медичними послугами жителів регіону.
Ігор Райнін підтвердив, що оновлення обладнання і проведення за потреби ремонтних робіт за рахунок коштів обласного бюджету відбуватиметься не тільки в обласній лікарні, а й в інших медичних закладах. Увагу приділять районним лікарням, особливо віддаленим від центру, щоб жителі села мали доступ до якісної медичної допомоги. І вже через кілька днів виконав обіцяне. До Коломацької районної лікарні було направлено гуманітарну допомогу: туди привезли 12 функціональних медичних ліжок, апарати штучної вентиляції легенів, інвалідні візки, милиці, велику кількість підгузків, пелюшок і витратних матеріалів. І найголовніше — такий довгоочікуваний апарат УЗД.
Донорами в проекті надання гуманітарної допомоги Коломацькій районній лікарні виступили Українсько-німецька асоціація «Марбург Обоз плюс» і американська діаспора. Допомога була отримана через БФ «Нова країна». Проект реалізовувався за підтримки БФ «Даруй добро» і Південної залізниці.
Ольга Фалько, власкор «ВЗ», м. Харків