Харківщина: У реабілітації демобілізованих воїнів АТО допоможуть ізраїльські медики

548

ato1Про це домовилася Харківська обласна державна адміністрація з радником Міністерства закордонних справ Держави Ізраїль з питань охорони здоров’я Йозефом Барацем. Наприкінці березня відбулася організаційна зустріч, в якій також взяли участь заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Держави Ізраїль в Україні Іцхак Кармель Каган, тимчасово виконуючий обов’язки заступника Голови Харківської ОДА Вадим Глушко, директор Департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА Олександр Галацан і начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин Харківської ОДА Денис Дармостук.

Вобласті проводиться велика робота, щоб усі 2,5 тис. демобілізованих бійців, які брали участь в АТО, змогли після повернення додому пройти розширений медогляд, результати якого внесуть до закритої бази даних, а потім за необхідності — реабілітацію. Вже створено реабілітаційну службу на базі Військово-медичного клінічного центру Північного регіону та інформаційно-консультативний (ресурсний) пункт при обласному центрі соціальних служб, які надаватимуть психологічну допомогу демобілізованим воїнам та їх сім’ям. Також при всіх районних поліклініках працюють групи психологів. За допомогою військкоматів створюється електронний реєстр військовослужбовців, які брали участь в АТО.

«Витоку інформації не буде. Хочу зазначити, що в Україні, на жаль, залишилися атавізми психіатричної радянської системи. У звичайних лікувальних установах немає посад медичних психологів. Ми це знаємо та багато разів направляли свої пропозиції до центральних органів влади. Зараз створюємо кабінети психологічної допомоги демобілізованим і пораненим бійцям АТО в усіх поліклініках та стаціонарах. Ми готові використовувати досвід Ізраїлю у відновленні працездатності, соціальної адаптації та бойової здатності військових і тимчасових переселенців», — підкреслив Олександр Галацан.

Ізраїльським досвідом системи реабілітації військових поділився Йозеф Барац. «Ми працюємо з демобілізованими і солдатами, які брали участь у бойових діях. Ізраїль має дуже великий досвід у цій галузі. І зараз терапія військовослужбовців затверджена як частина національної системи охорони здоров’я. В ізраїльській армії солдата із посттравмою повертають до військової діяльності за кілька днів», — зазначив представник посольства.

Яким чином це організувати, які саме методики й практики застосовувати — і навчатимуть харківських лікарів та психологів ізраїльські фахівці. Перші тренінги заплановано провести на тему «Посттравми та реабілітація після поранень». З метою навчання неврологів, психотерапевтів, психологів, наркологів, які працюватимуть у складі медкомісій, залучено і спеціалістів Інституту неврології та психіатрії НАМН України, які на базі своїх наукових досліджень розробили спеціальні методичні рекомендації з діагностики та комплексної терапії посттравматичних психологічних станів демобілізованих бійців і вимушених переселенців зі Сходу країни. Для відновлення здоров’я воїнів використовуватимуться всі можливості місцевих та обласних медзакладів.

Ольга Фалько, власкор «ВЗ», м. Харків

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я