Харківщина: Євроклініка в харківському військовому госпіталі

685

VZ 1-2_2016_Страница_15_Изображение_0003Напередодні Нового року у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону відкрито клініку отоларингології та офтальмології, яка серед медиків та пацієнтів військового госпіталю вже отримала негласну назву «євроклініка».

За весь час проведення АТО в госпіталі пройшли лікування понад 13 тис. воїнів. Більше половини — з пораненнями і травмами, четверта частина з них — з ушкодженнями органів слуху та зору, а також шиї й щелеп. Одне з найпоширеніших уражень — баротравма органа слуху. Півтори тисячі бійців отримали необхідну допомогу саме у військових отоларингологів та офтальмологів. Такі цифри навів начальник Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, полковник медичної служби Віктор Поліщук.

Кількість важкопоранених у цьому медичному підрозділі найвища, отже, фахівцям в операційних нової клініки доводиться працювати набагато більше, аніж колегам з інших відділень.

014-015_region_cherkass«Завдяки новітній імпортній апаратурі лікарі удвічі скоротили час, відведений для обстеження поранених, та втричі — термін загального курсу лікування, — додав начальник клініки отоларингології та офтальмології, полковник медичної служби Олексій Фураєв. — Ювелірна мікрохірургія вимагає повної віддачі медперсоналу, адже в цьому відділенні оперують, лікують і консультують пацієнтів, які отримали травми очей, слухового апарату, обличчя, голови. Усі хірургічні інструменти мікроскопічні — відстань визначається не в сантиметрах, а в нанометрах! У принципі все, що є в кращих світових клініках, тепер застосовується й у нас».

У клініці встановлено 10 одиниць нового діагностичного й хірургічного обладнання. В офтальмологів тепер є електронний операційний мікроскоп, який дає можливість найдрібніші поранення середнього відділу ока не лише бачити, а й успішно оперувати. Завдяки сфері для визначення полів зору можна застосовувати методики визначення як характеру розподілу світлочутливості в кожному оці по площі сітківки, так і рівня уражень зорового нервового шляху за сукупністю порушень в обох очах. А щілинна лампа з потужною оптикою відкрила лікарям можливість виконувати біомікроскопічну діагностику переднього відділу ока тощо.

Українські фахівці використовують традиційну для сучасних офтальмологічних клінік техніку в лікуванні поранених. Так, прилад для факоемульсифікації при катаракті застосовують при ушкодженнях і пораненнях передньої камери ока. За допомогою набору медичних магнітів вилучають металеві сторонні тіла з ока. Особливо цінною є практика видалення осколків підривних приладів під мікроскопом при ушкодженнях бічних каналів ока.

Нові сучасні аудіометри з Данії полегшили діагностику ушкодження слуху, зокрема баротравм на ранніх стадіях і в процесі лікування. Апарат, який можна підключати до комп’ютера з готовою базою даних, дає змогу аналізувати ефективність попередніх курсів терапії, коригувати та визначати динаміку подальшого лікування, надавати ефективнішу допомогу пораненим.

Завдяки сучасним насадкам до відеоапаратури хірурги отримали можливість використовувати новітні методики лікування поранених з ураженням ЛОР-органів, обличчя, шиї. У галузі офтальмології фахівці перейшли до мікрохірургії й екстрених операцій з протишоковими заходами.

Олександр Морозов, лікар-офтальмолог, готуючи пацієнта до операції, саме проводив діагностику зору, і доповнив розповідь керівника підрозділу: «Відтепер за допомогою операційного мікроскопу проводимо просто ювелірні операції, повертаючи нашим бійцям втрачений внаслідок поранення зір. Крім того, виконуємо пластичні операції, що особливо важливо для молодих хлопців з пораненнями обличчя та голови. І все це робиться на місці, тоді як раніше їх доводилося направляти в інші медичні заклади».

У цьому підрозділі госпіталю щодня можуть перебувати близько 30 хворих і ще стільки ж — на денному стаціонарі. Пацієнтам з ушкодженнями органів слуху і зору потрібні особливі умови. Для них створено затишні дво- та тримісні палати, обставлені зручними сучасними меблями, з окремими санвузлами й душовими кімнатами.

У госпіталі відзначають, що новий центр створено дуже вчасно, бо потік поранених і хворих із зони АТО не зменшується. Але на досягнутому тут зупинятися не збираються, і найближчим часом у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону планують відкрити оновлене відділення судинної хірургії.

Ольга ФАЛЬКО, спеціально для «ВЗ», м. Харків

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я