Сварки, судові справи, порваний піджак голови облдержадміністрації та його стрибки з вікна — все це подробиці «революційного» обрання директора департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації.
Після того, як на початку травня голова облдержадміністрації Леонід Прус підписав рішення про звільнення з посади директора департаменту охорони здоров’я Наталії Свестун, медицина області працює без керівника. Відтоді головним претендентом на цю посаду вважали нейрохірурга обласної лікарні Бориса Ткача. Щоправда, називали й інші прізвища, зокрема, колишнього очільника департаменту (тоді це було ще управління) Миколу Янчука. Однак, Микола Андрійович свою кандидатуру зняв. За Бориса Ткача виступила і рада Майдану. Майже два місяці чекали на рішення очільника краю. На початку липня представники громадськості, лікарського товариства та голова облдержадміністрації мали підписати меморандум про підтримку на посаду керівника медичної галузі області Бориса Ткача. Але мирна зустріч переросла у просто-таки воєнні дії. Леонід Прус передумав підписувати меморандум. Люди обурилися, звинуватили очільника у брехливості і почали вимагати від нього заяви про звільнення. У хід пішли лайка, стусани і навіть слізогінний газ. Леоніду Івановичу довелося рятуватися від представників громади, вискочивши з приміщення облдержадміністрації через вікно — щоправда, з першого поверху. Результатом сутички стали розірваний піджак голови облдержадміністрації та його звернення до правоохоронних органів з проханням розібратися у ситуації.
Натомість Борис Ткач повідомив, що відмовляється працювати у команді Пруса. Дехто сприйняв його слова як відмову від посади, але насправді Борис Васильович залишається одним із кандидатів на посаду директора обласного департаменту охорони здоров’я. На неї також претендують головний лікар Кам’янець-Подільської райлікарні Яків Цуглевич та заступник головного лікаря Хмельницької міської дитячої лікарні Іван Гуцул, котрий ще донедавна очолював цей заклад. Про це нам повідомила заступник голови облдержадміністрації Леся Стебло. Леся Василівна зазначила, що питання планують розглянути найближчим часом. Зараз спеціалісти вивчають пропозицію обласного лікарського товариства щодо проведення громадських слухань з цього питання. «Ми звернулися до обласної влади з пропозицією провести громадські слухання щодо призначення керівника департаменту, — каже Борис Ткач. — Хочемо, щоб процедура призначення була максимально прозорою та демократичною». І додав: «Я не знімав своєї кандидатури, просто сказав, що не хочу працювати у команді Пруса. Гадаю, що він на посаді протримається недовго. Мені закидають, що я не маю досвіду адміністративної роботи. Так, не маю, але обіцяю швидко всьому навчитися. Разом з тим, я не маю досвіду розкрадання грошей і дерибану бюджету».
У кулуарах облдержадміністрації та серед медиків зараз активно обговорюють кандидатуру Івана Гуцула, і нині нібито саме він має найбільше шансів обійняти вакантну посаду. До речі, Іван Володимирович цього року пережив звільнення з посади, судовий процес і поновлення на роботі. У березні й ого звільнили з посади головного лікаря міської дитячої лікарні за «неефективне використання майна». «Це було як сніг на голову, — згадує неприємний епізод своєї біографії Іван Володимирович. — Я подав до суду. Не заради того, щоб повернути крісло, а для того, щоб відновити добре ім’я». І суд не лише відновив добре ім’я лікаря, а й поновив його на роботі. «Та я не наполягав на поверненні на колишню посаду. Це не головне для мене. — каже Іван Гуцул. — Головним лікарем уже працює інша людина, тому я обійняв вакантну посаду заступника головного лікаря. А нещодавно колектив закладу вирішив підтримати мою кандидатуру на посаду директора департаменту охорони здоров’я. Ну що ж, я добре знаю галузь, її проблеми, маю великий досвід роботи і бажання працювати. Тому готовий до нової посади, якщо мене оберуть».
Олена ЩЕГЕЛЬСЬКА, спеціально для «ВЗ», м. Хмельницький