Хто захистить українців від сумнівних ліків?

615

Таблетка - ЯДДержлікслужба таки зупинила обіг «Арбідолу®», але це пояснюється лише закінченням строку його реєстрації. На жаль, ані сумніви щодо ефективності цього препарату російського виробництва, ані протиріччя в інструкції до його застосування, ані обурення громадськості не стали для держрегулятора приводом зайняти принципову позицію і заборонити цей препарат в Україні. Намагаючись уникнути відповідальності, Держлікслужба перек­ладає її на плечі старшого товариша — МОЗ.

27 жовтня Голова Державної служби з лікарських засобів Михайло Пасічник, відповідаючи на запитання про те, чи може «Арбідол®» бути пов­торно зареєстрованим на території України, пояснив, що це питання належить до компетенції МОЗ, оскільки Держлікслужба не займається реєстрацією препаратів. Однак він вис­ловив думку про те, що виробникам не варто розраховувати на повторну реєстрацію, «оскільки МОЗ не випустить реєстраційні документи, поки не вивчить це питання». А коли вивчить?

МОЗ же вирішило не ризикувати і 28 жовтня оголосило про створення робочої групи з вив­чення матеріалів на лікарські засоби, зареєстровані в Україні, які застосовуються для лікування і профілактики грипу та ГРВІ. Чи вплине це на долю «Арбідолу®» в Україні? Схоже, що ні, адже згідно з розповсюдженим повідомленням, цей препарат знаходиться на етапі спеціалізованої експертизи з метою… державної перереєстрації та внесення змін до інструкції для медичного застосування. Триває перевірка достовірності даних відносно його ефективності й безпеки.

А поки що українські пацієнти, введені в оману, перевіряють у сезон грипу цю ефективність та безпеку на собі. Але схоже ні Держлікслужбу, ні МОЗ це не хвилює.

За матеріалами Інформаційного агентства «Українські Національні Новини»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я