Хворі на цукровий діабет кияни отримуватимуть «безтендерні» інсуліни

654

25028Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Алла Арешкович повідомила, що з 2015 року Комунальне підприємство «Фармація», яке відповідає за видачу пільгових лікарських засобів, закуповуватиме інсулін безпосередньо у виробників без проведення тендерних процедур.

«Це дасть можливість зменшити навантаження на бюджет і забезпечити безперебійність поставок препаратів. Із тендерними процедурами у нас завжди були проблеми. Щоразу фармацевтичні компанії блокували поставки інсуліну по 4-6 разів на рік. У квітні минулого року у нас взагалі не було поставок цього препарату — тоді одна фірма надала нам його для дітей та вагітних безкоштовно в якості гуманітарної допомоги. Тому з нового року КП «Фармація», яке відповідає за видачу пільгових препаратів, закуповуватиме інсулін безпосередньо у виробників без проведення тендерних процедур», — зазначила Арешкович.

Також вона повідомила, що МОЗ не зат­вердило референтних цін в аптеках, тому механізм реімбурсації, який передбачає компенсацію державою коштів, витрачених пацієнтами на препарати, поки не діє. Між тим, заборгованість КМДА перед постачальниками інсуліну на сьогодні становить 16 мільйонів гривень.

У той же час, депутати Київради підтримали проект рішення щодо запровад­ження нового механізму забезпечення інсулінами хворих на цукровий діабет киян та відшкодування вартості препаратів аптечній мережі КП «Фармація» (на підставі поданих реєстрів за відпущені препарати). Фінансування буде здійснюватися в межах бюджетних коштів, передбачених міською цільовою програмою «Здоров’я киян» на 2012-2016 роки.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я КМДА Михайла Ригана, впровадження цього порядку гарантуватиме безперебійне забезпечення хворих на цукровий діабет необхідними лікарськими препаратами та значно наблизить вітчизняну систему охорони здоров’я до європейських стандартів запровадження реімбурсації.

«Механізм централізованих закупівель, що діяв раніше, не дозволяв забезпечувати пацієнтів необхідними препаратами безперервно. У результаті щороку пацієнти мали проблеми з пільговим отриманням життєво необхідних ліків. Тож потрібно якнайшвидше змінювати таку практику на більш ефективну», — зазначив Михайло Риган.

Сьогодні в столиці зареєстровано близько 85 тисяч осіб, хворих на цукровий діабет, із них понад 12 тисяч осіб приймають інсулін. Фахівці стверджують, що кількість людей із недіагностованою патологією перевищує кількість виявлених пацієнтів у 3-4 рази.

За матеріалами ГолосUA і прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я