Як США захищає своїх медиків під час пандемії COVID-19?

382

Коронавірус Covid-19 атакує американський континент. Вперше в історії Сполучених Штатів Америки на території всієї країни проголосили режим major disaster – стихійного лиха. Як живуть та працюють медики в умовах пандемії в країні?

FDA надає лікарям дозвіл використовувати реконвалесцентну плазму Covid-19 

Америка, як і усі країни, що стали жертвами коронавірусу SARS-CoV-2, шукають дієві засоби боротьби з цим лихом. Адміністрація з контролю за продуктами харчування та лікарськими засобами (FDA) надала лікарям дозвіл на використання досліджуваної реконвалесцентної плазми в умовах надзвичайних невідкладних станів в рамках дослідження нових лікарських препаратів (INDs), адже ліків проти цього захворювання ще немає. Це означає, що ліцензовані лікарі можуть використовувати досліджуваний препарат для лікування окремих пацієнтів. Методика передбачає використання антитіл з плазми крові людей, що одужали від інфекції COVID-19, які мають здатність зв’язуватися та нейтралізувати SARS-CoV-2.

Найбільше потерпає від нового коронавірусу штат Нью-Йорк, за ним у списку Вашингтон та Каліфорнія. Станом на 16 квітня зафіксовано понад 637 тисяч випадків зараження COVID-19. Майже 30 тисяч людей померли, більше ніж 51 тисяча пацієнтів одужала.

Українська лікарка-отоларинголог Іванна Небор, що працює на дослідницькій позиції в клінічному дитячому госпіталі на базі університетської лікарні м.Цинциннаті (штат Огайо) погодилася розказати «ВЗ» про будні медиків країни, що вкладає в свою систему охорону здоров`я найбільше коштів в світі .

Введено кризовий менеджмент 

Іванна НЕБОР, українська лікарка-отоларинголог, що працює на дослідницькій позиції в клінічному дитячому госпіталі на базі університетської лікарні м.Цинциннаті (штат Огайо)

Під час епідемії університетська лікарня працює у режимі кризового менеджементу. Змінили графік роботи та створили он-лайн системи для ”погодинних” працівників. Лікарів розділили на дві групи, які кожні два тижні змінюють одна одну – це зручніше на випадок, коли хтось захворіє. Чула, за таким графіком працює багато американських шпиталів. Відмінили клінічний прийом, щоб не наражати пацієнтів на небезпеку. Планові операції та огляди перенесли на травень-липень, усі сподіваються, що до того часу епідемію вдасться подолати.

В лікарні добре налагоджена та відпрацьована система комунікації, бо адміністрація, вважає, що в умовах стихійного лиха, до якого прирівнюється COVID-19, поінформований медик працює ефективніше. В США зв’язок адміністрації з лікарями через імейли – звична практика. Кожного дня надходить сила-силенна різної інформації, особливо останнім часом: настанови, затверджені самоврядними професійними організаціями, відео, що навчають правильно вдягати захисний костюм чи маску. Також повідомляють про наявність тестів, стан справ у спеціальному відділенні для пацієнтів з COVID-19 і, зрозуміло, про нові випадки зараження.

Як забезпечується захист медиків?

Головний пріоритет – індивідуальні засоби захисту для лікарів та медперсоналу. Минулого тижня я побувала в лікарні і мені видали захисний набір, куди входять маска N95 і звичайна – її рекомендують одягати верхнім шаром, щоб легше було змінювати. Госпіталь закрив одне крило кафетерію і розмістив там засоби індивідуального захисту ( personal protective equipments) на випадок надзвичайної ситуації. Такої величезної кількості пакетів з масками, рукавичками, медичними окулярами тощо мені ще не доводилося бачити. В госпіталі є багато складів і вони уже вщент заповнені.

Щоправда, не всюди така оптимістична ситуація. Наразі надходять повідомлення з лікареньНью-Йорка, які перевантажені пацієнтами з COVID-19 – вони змушені постійно закуповувати маски та захисний одяг . Доводиться навіть використовувати одну й ту саму маску по декілька разів, допоки не надійдуть нові. Уявити таку картину ще кілька місяців тому було неможливо! Кожний медик, який хоча б раз побував на стажуванні у США, погодиться, що перший шок спричиняє саме неймовірна кількість витратних матеріалів, таких як маска, рукавички, антисептики тощо. А тепер в перевантажених лікарнях їх не вистачає.

У кожного співробітника лікарні на вході до закладу щоранку перевіряють температуру. Якщо зафіксували високу, то обов`язково проводять тест і перевіряють контактних осіб. Нам повідомили, що найближчим часом до лікарні доправлять експрес-тести на виявлення COVID-19 і ця процедура стане рутинною, отже всі, хто працює зараз вдома, зможуть повернутися до роботи в стаціонарі.

Цікаво спостерігати, як госпіталь в першу чергу піклується про безпеку персоналу. В лікарні для всіх працівників провели лекції щодо алгоритму поводження під час шпиталізації пацієнта з підозрою на коронавірус. Відчутно побільшало антисептиків та серветок в усіх відділеннях лікарень, особливо там, де перебувають пацієнти. Між лікарями наразі розповсюджуються рекомендації, написані європейськими лікарями та медсестрами, які працюють в епіцентрі подій, щодо того, як забезпечити свою безпеку та наразити на ризики близьких. Скажімо, щоб не принести вірус додому, не варто нічого брати з лікарні, навіть кулькову ручку. Правила прості, але вони допоможуть нашим медикам мінімізувати зараження вірусом.

Про тебе піклуються – навіть на карантині

 У кожного фахівця – свій режим роботи та відповідна до нього оплата праці. Ясна річ, що надзвичайна відповідальність та найвищі ризики інфікування нині у тих, хто працює з пацієнтами, в яких виявили коронавірус. Але інформації про якісь особливі доплати чи компенсації для них не доводилося чути. Щодо профільних фахівців, зокрема тих, які проводили планові оперативні втручання, то зарплатня у них, звісно, зменшиться, бо значно скоротилася кількість планових оперативних втручань. В умовах страхової медицини це складний процес, який позначиться на фінансовому становищі лікарів, а коли карантин закінчиться, то вони будуть надзвичайно завантажені. Ургентні ж випадки, як і раніше, приносять гроші.

А от оплата роботи резидентів не залежить від кількості проведених втручань. Моя ж зарплатня, як лікаря на дослідницькій позиції, така сама, як і до епідемії. Але оскільки я не громадянка США, а працюю тут за робочою візою й наразі дистанційно, то мені надіслали документ, де прописана інформація про роботу, зарплатню, усі необхідні контакти на випадок, якщо я втрачу роботу). Я маю з ним детально ознайомитися, підписати і протягом десяти днів  повернути до  інтернаціонального відділу госпіталю. Це ті правила, які диктуються в трудовому кодексі і вони обов`язкові до виконання . Для американців це цілком звична практика. А я вперше в житті відчула піклування про себе як про фахівця- про тебе дбають навіть на карантині! Отож, лікарі та медпрацівники у США можуть спокійно працювати, демонструючи високий рівень самовіддачі, бо держава за них дбає.

Лариса ЛУКАЩУК, спеціально для «ВЗ»   

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я