Лікар-онколог Андрій Розін розповів, що влітку підвищується ризик виникнення меланоми. Найбільше в групі ризику опиняються любителі сонячних ванн.
Новоутворення на шкірі з’являються через злоякісні ракові клітини, що під впливом ультрафіолету проростають в усі шари шкіри, і метастазують. Найбільше в групі ризику опиняються любителі сонячних ванн. Лікар поділився порадами, як потрібно загоряти без шкоди для організму.
За словами фахівця, найбезпечніший загар можна отримати під час плавання: тіло буде рівномірно приймати сонячні промені без підвищеної дози ультрафіолетових потоків, від яких захистить вода.
Сонячні ванни, звичайно, корисні для організму, проте при цьому не потрібно «смажити» тіло під відкритим сонцем: розсіяні промені мають кращий ефект для людини. Онколог зазначив, що засмагати бажано в тіні, під тентом, при цьому варто захистити тіло легким одягом.
Лікарі рекомендують додатково використовувати сонцезахисні креми з індексом SPF від 40 і вище, проте навіть вони не здатні в повній мірі мінімізувати вплив ультрафіолету. Після купання крем радять нанести повторно, навіть якщо він водостійкий.
Андрій Розін також додав, що уникнути підвищеного впливу сонячних променів можна у дуже простий спосіб: якщо дотримуватися правильного режиму перебування на сонці – засмагати потрібно з раннього ранку до обіду і з 16:00 до заходу.
Джерело: newsyou.info