Про призначення Уляни Супрун в. о. Міністра охорони здоров’я України стало відомо наприкінці липня 2016 року. Тоді ж було оголошено про те, що вона отримала від Кабінету Міністрів України повний карт-бланш на формування своєї команди. Перед тим, як обійняти посади заступників Міністра охорони здоров’я, Оксана Сивак, Павло Ковтонюк та Олександр Лінчевський були зобов’язані подати паперові декларації про своє майно та доходи.
Очевидно, що першою про узгодження своєї кандидатури на посаду заступника Уляни Супрун дізналася Оксана Сивак. Її декларація датована 28 липня 2016 року, хоча обійняла посаду О. Сивак аж 31 серпня (до прикладу, Павло Ковтонюк подав декларацію тільки 2 вересня, уже після призначення).
Через кілька місяців вся країна гула: чиновники і політики подавали свої електронні декларації. Основним нововведенням стало декларування цінного майна (а не тільки нерухомості та транспортних засобів, як раніше), а також готівкових грошових коштів.
Ми порівняли декларацію Оксани Сивак, подану 28 липня 2016 року в паперовій формі, з даними її електронної декларації (сторінку з деклараціями керівників МОЗ розміщено на сайті Міністерства). В обох випадках йдеться про декларування майна і доходів за 2015 рік, тому в ідеалі дані про доходи, рухоме й нерухоме майно та суми на банківських рахунках декларанта і членів його родини мають збігатися. А в Оксани Сивак — ні.
Земельна ділянка
Обидві декларації Оксани Сивак містять дані про:
- земельну ділянку, оформлену на саму чиновницю, площею 2,5 тис. кв. м у Хмельницькій області;
- земельну ділянку чоловіка, Олексія Сивака, площею 6 тис. кв. м у Черкаській області;
- квартиру Оксани Сивак у Києві площею 125,8 кв. м;
- житловий будинок Оксани Сивак у Хмельницькій області (у паперовій декларації вказано, що чиновниці належить 45 кв. м, а в електронній — 50% від загальної площі 94,2 кв. м, припускаємо, що це один і той самий будинок);
- житловий будинок чоловіка, Олексія Сивака, площею 67,7 кв. м у Черкаській області;
- нежитлове приміщення чоловіка, Олексія Сивака, площею 226,5 кв. м у Хмельницькій області.
Однак паперова декларація О. Сивак, подана в липні 2016 року, містить дані ще про одну ділянку площею аж 17,6 тис. кв. м. В електронній декларації за 2015 рік цієї ділянки не вказано. Місце розташування її теж невідоме. У паперовій декларації ці дані затерті.
Гроші, гроші і ще раз гроші
Така сама плутанина і в інформації про грошові кошти Оксани Сивак та членів її родини.
У паперових деклараціях не вказуються готівкові кошти, тому 60 тис. дол. чоловіка Оксани Сивак фігурують тільки в електронній декларації. Однак у графі «Сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах» членів сім’ї декларанта в паперовій декларації вказано 367,5 тис. грн. В електронній декларації цих грошей немає.
Також у паперовій декларації гроші на банківських рахунках самої Оксани Сивак вказані в національній валюті — 475,2 тис. грн. З електронної декларації дізнаємося, що це 1,1 тис. дол. і 14,3 тис. Євро в АТ «Райффайзен банк Аваль». Паперова декларація передбачає заповнення в національній валюті за курсом НБУ на 31 грудня 2015 року. Переведемо валютні заощадження О. Сивак у гривні:
- 1100 дол. за курсом 24,000667 — 26 401 грн;
- 14 343 Євро за курсом 26,223129 — 376 118 грн.
Отож, на рахунках Оксани Сивак, за даними електронної декларації на кінець 2015 року, — 402,5 тис. грн у гривневому еквіваленті. Однак у паперовій декларації, поданій раніше, вказано суму 475,2 тис. грн. Яким чином з рахунків зникло понад 70 тис. грн (майже 20% усіх грошей Оксани Василівни), якщо чиновниця звітує за один і той самий період?
До речі, в електронній декларації вказано, що посада заступника Міністра охорони здоров’я Оксани Сивак належить до посад, пов’язаних із високим рівнем корупційних ризиків згідно з переліком Національного агентства з питань запобігання корупції.
За матеріалами Pharma.net.ua