Японія має намір лімітувати вартість фармакотерапії для одного пацієнта $45 тисячами на рік

241

Уряд Японії стикнувся із ростом витрат на догляд за літнім населенням країни та розпочав дослідження ефективності державних витрат на лікарське забезпечення громадян. За попередніми оцінками аналітиків, якщо не будуть прийняті певні регуляторні заходи, до 2040 року цільові витрати уряду перевищать $600 млрд.

Згідно з документом, що опубліковано на сайті японського МОЗ, оцінка ефективності витрат національного бюджету на лікарське забезпечення стартує в квітні 2019 року. Сама ініціатива виникла в грудні 2018 року – економічна рада прем’єр-міністра Сіндзо Абе запропонувала враховувати вартість інноваційних препаратів при визначенні лінії терапії.

«Якщо ви запитаєте, чи варто виписувати 85-річному чоловікові Опдіво (ніволумаб від Bristol-Myers Squibb, застосовується при лікуванні раку легенів), багато хто відповість негативно», – каже Гото Ясуші, доктор Національного онкологічного центру.

Пацієнти вже побоюються радикальних змін, при яких їм буде зовсім відмовлено в призначенні інноваційної терапії.

«Для онкохворих, таких як ми, неприпустимо застосування аналізу ефективності витрат при визначенні лікування», – каже Юшукі Маджіма, директор пацієнтської організації «Рідкісні онкологічні захворювання Японії».

Стурбованість висловлюють і виробники дорогих ліків – за два роки уряд Японії досяг істотного зниження вартості інноваційних препаратів. І хоча нововведення не означають, що пацієнтам буде відмовлено в дорогому лікуванні, обмеження підтримуваного бюджетом платоспроможного попиту на інноваційні препарати може витіснити компанії Big Pharma з японського ринку, обсяг якого оцінюється в $86 млрд.

Японський уряд у свою чергу вважає, що при поточному темпі зростання цін витрати національної системи охорони здоров’я на лікарське забезпечення до 2040 року можуть досягти $624 млрд.

«Очевидно, що тоді Японія зіткнеться з труднощами в забезпеченні своїх соціальних зобов’язань», – розповів Reuters на умовах анонімності держслужбовець, залучений в суспільну дискусію.

На думку співрозмовника агентства, аналіз ефективності не обмежувальний захід, а засіб забезпечення безперебійної роботи системи медичного обслуговування. Подібна модель оцінки співвідношення ефективності і вартості вже працює у Великобританії.

Англійський варіант аналізу розглядає вартість додаткового року життя пацієнта з урахуванням витрат на альтернативні лінії терапії. Згідно з проектом японських регуляторів, альтернативна схема лікування буде застосовуватися, якщо вартість року інноваційної терапії перевищує 5 млн ієн (більше $45 тисяч).

За матеріалами: Vademecum

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я