Японські та українські вчені працюватимуть разом

873

Делегація представників Медичного університету Доккіо (Японія) на чолі з Президентом університету, професором Норіюкі Інабою відвідала ДУ «Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМН України» з метою налагодження співпраці. Японські та українські фахівці обмінялися досвідом у подоланні медичних наслідків техногенних катастроф, зокрема аварій на ЧАЕС та Фукусімі.

Сторони висловили бажання підписати угоду про співпрацю та проведення спільних наукових досліджень щодо оцінки впливу радіаційного фактора на здоров’я населення, розробки заходів протирадіаційного захисту та обміну науковою інформацією, створення Японсько-Українського науково-дослідного інституту профілактики впливу радіації на здоров’я із залученням Медичного університету Док­кіо (Японія) та провідних фахових установ НАМН України — ДУ «Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМНУ», ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМНУ», ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМНУ» та ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМНУ».

Співробітники Медичного університету Доккіо відзначили цінність досліджень, проведених в Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва, який є найбільшим науковим та організаційно-методичним центром із питань гігієни навколишнього середовища в Україні, і висловили переконання, що майбутнє співробітництво між ученими двох країн, які постраждали від техногенних аварій, можливе не тільки з питань впливу радіації на здоров’я, а й із загальномедичних та гігієнічних проб­лем. Це узгоджується з напрямками наукової діяльності Національної академії медичних наук України і пропозиціями Президента Національної академії медичних наук України, директора ДУ «Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМН України», академіка НАМН України Сердюка А.М. щодо попередження та мінімізації негативного впливу радіаційного опромінення на населення.

З перших днів аварії на ЧАЕС фахівці НАМНУ брали участь у ліквідації її наслідків і продовжують дослідження в цьому напрямку до сьогодні. Набутий досвід дав змогу визначити ступінь радіаційного забруднення території України, дози опромінення різних категорій постраждалих, розробити комплекс першочергових профілактичних заходів, а також намітити стратегію майбутніх наукових досліджень.

Вагомий здобуток науковців ДУ «ІГМЕ НАМНУ» — визначення принципів, критеріїв та методів комплексної оцінки шкоди, що завдає здоров’ю населення забруднення довкілля. Фахівці Інституту співпрацюють з провідними науковими та освітніми установами США, Японії, Німеччини, Франції, Польщі, Угорщини, Чехії, Болгарії, Румунії, Албанії, Швеції, Фінляндії, Республіки Куба, країн СНД.

Учасники зустрічі переконані, що нова угода майбутньої співпраці сприятиме ще більшій ефективності діяльності фахівців обох країн в напрямку радіаційної безпеки та протирадіаційного захисту, збереження здоров’я населення в ситуаціях практичної роботи з джерелами іонізуючого випромінювання. А досвід обох країн буде взаємно корисним.

Олена СОЛДАТОВА, для «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я