Є чому вчитися

1947

07-08_Страница_13_Изображение_0003Наприкінці минулого року делегація медичних працівників Рівненської міської дитячої лікарні побувала з робочим візитом у Польщі. Головний лікар Микола Надєйко, завідувач відділення АІТ Василь Штиленко, завідувачка відділення респіраторної інфекції Ірина Погребняк, завідувачка кабінету функціональної діагностики Вікторія Яроцька і головна медсестра Лариса Рябушенко відвідали повітову лікарню в м. Радомско в рамках угоди про співпрацю між двома закладами. 

Як розповів Мико­ла Надєйко, дружні стосунки Рівненської міської дитячої лікарні з районною лікарнею з м. Радомско зав’язалися вже давно. А в березні 2013 року вони ознаменувалися офіційним підписанням договору про співпрацю у сфері охорони здоров’я. Таким чином, медики обох лікарень домовилися про обмін досвідом і результатами наукових дослід­жень у медичній галузі, інформацією про сучасну медичну апаратуру, технології та процедури, а також медичним персоналом із метою підвищення його кваліфікації. Отож рівненські фахівці мали чудову нагоду поз­найомитися з діяльністю лікувального закладу європейського рівня та на власні очі побачити умови, в яких працюють їхні польські колеги.

07-08_Страница_13_Изображение_0001Микола Надєйко розповів, що повітова лікарня в м. Радомско є однією з найкращих не лише у Польщі, а й у Європі. Її було збудовано за типовим французьким проектом три роки тому за кошти державного бюджету і повністю обладнано завдяки фінансуванню Європейського Союзу. Лікарня обслуговує 120 тисяч населення в повіті і розрахована на 500 ліжок різних профілів, серед яких, окрім інших, є й пологові, інфекційні, неонатологічні, підліткові, дитячі тощо. Крім цього, 150 ліжок оснащено, як реанімаційні: в кожному відділенні функціонують палати інтенсивної терапії, які нічим не пос­тупаються відділенню АІТ. Воно, до речі, теж діє в закладі, проте має лише 6 ліжок і призначене для надання медичної допомоги особливо тяжким пацієнтам, які потребують тривалого лікування.

Немає у повітовій лікарні і зосередженого в одному місці відділення функціональної діагностики. Все діагностичне обладнання (електрокардіографи, аналізатори газів крові, рентгенапарати та ін.) наявне в кожному відділенні. Також у зак­ладі встановлено 3 апарати МРТ.

Цікаво, що в цій повітовій лікарні немає харчоблоку. Виявляється, закладу вигідніше було заключити угоду з приватним підприємством, яке й забезпечує харчування пацієнтів.
За словами Миколи Михайловича, повітову лікарню в Радомско побудовано з неабияким розмахом і врахуванням усіх нюансів для надання якісної медичної допомоги хворим на найвищому рівні. Для прикладу, у приймальному відділенні передбачено оглядові та післяоглядові кімнати, кімнату для кардіо­хворих, які мають загрозу інфаркту, палату інтенсивної терапії та ін. Тут є все необхідне обладнання, тому надавати медичну допомогу пацієнтам починають одразу, не чекаючи, доки звільниться операційна в іншому профільному відділенні.

07-08_Страница_13_Изображение_0002Щодо фінансування повітової лікарні, то, крім страхового медичного забезпечення, вона щороку повинна подавати свої пропозиції відносно надання медичної допомоги населенню відповідно до затверджених протоколів, і на конкурсній основі вигравати грант республіканського Фонду здоров’я. В іншому випадку їй доведеться самотужки дбати про свій бюджет. Загалом щорічне фінансування закладу сягає 16 мільйонів євро. Заробітна плата лікаря, за словами Миколи На­дєйка, приблизно така ж, як і в наших лікарів, тільки вимірюється вона не в гривнях, а в євро. Хоча польські колеги не зізналися рівнянам, скільки точно вони отримують. Та розповіли, що мають фіксовану ставку, згідно з трудовим договором, за щоденний робочий день із 8-ї до 16-ї години (приб­лизно 2-2,5 тисячі євро). Мають і доплати за роботу у вихідні, святкові дні та нічні чергування. Крім цього, кожен лікар раз у місяць протягом 3-4 годин працює у прий­мальному відділенні й отримує кошти за обсяг виконаних робіт (у середньому 1 тисячу євро за місяць).

— Цікаво та корисно було нашим лікарям пос­пілкуватися з польськими колегами, — зауважив Микола Михайлович. — Вони обмінялися досвідом щодо застосування тих чи інших методів і схем лікування, а також домовилися про можливість телемедичного консультування складних випадків.

Чимало цікавих ідей почерпнула у польських колег і Лариса Рябушенко, зокрема, щодо дотримання санітарно-епідеміологічного режиму, а також роботи медсестер із пацієнтами і так званого сестринського діаг­нозу. Пропозицію щодо розробки його основ та запровадження й у нашій області вона вирішила винести на обговорення в Асоціації медичних сестер.
Поляки гостинно прий­мали рівненських медиків. Обидві сторони вис­ловили сподівання на поглиблення і розвиток партнерських взаємин у подальшому. Микола Надєйко переконаний, що співпраця з польською лікарнею, без сумніву, сприятиме поліпшенню якості надання медичної допомоги дітям Рівного. Принагідно він подякував міському голові Рівного Володимиру Хомку за сприяння в поїздці медиків за кордон та розвит­ку співпраці між містом Рівне та Радомщанським повітом.

Дана РОМАНЮК, власкор «ВЗ», м. Рівне

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я