Єдина оперативно-диспетчерська служба в усіх областях України запрацює до кінця 2019 року

249

Пілотний проект забезпечення функціонування системи екстреної медицини на 2019 рік передбачає закупівлю автомобілів, обладнання і програмного забезпечення для диспетчерських та облаштування центрів підготовки фахівців ЕМД.

Єдина оперативно-диспетчерська служба в Україні

На фінансування проекту держава виділила з бюджету майже 1 млрд грн. Гроші, що які надійшли для покращення матеріально-технічного стану та навчання медпрацівників, розподілили між областями для здійснення закупівель на місцях. У держбюджеті на 2019 року були закладені кошти спеціально на розвинення системи екстреної медичної допомоги (ЕМД).

Регіони самостійно узгоджували з МОЗ інформацію щодо предмету закупівель. МОЗ не купує обладнання для оперативно-диспетчерських служб самостійно, а лише відстежує, щоб технічне завдання для тендеру було складено відповідно до методичних рекомендацій та не мало дискримінації виробників. Дані рекомендації розробила спеціальна робоча група, яка займалася питаннями удосконалення структури та оснащення системи ЕМД.

Налагодження роботи єдиної диспетчерської служби в регіоні призведе до того, що кожен громадянин з будь-якого телефону зможе набрати короткий номер 103 і буде знати, що до нього направлять найближчу бригаду ЕМД.

Розвиток на функціонування сучасних диспетчерських служб дозволяє вирішити наступні питання:

  • Мінімізувати час оформлення виклику (від 3-5 хвилин до 1 хвилини у 90% звернень);
  • Скоротити час прибуття медбригади на виклик (до 10 хвилин в містах і до 20 хвилин у сільській місцевості);
  • Скоротити пробіг автомобілів ЕМД на 20%;
  • Отримати актуальні статистичні дані, які можна взяти для аналізу покращення роботи екстреної меддопомоги.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я