Українські медики рятують військових від ампутації кінцівок, вирощуючи кісткову тканину для ушкоджених ділянок. На сьогодні вже зроблено понад 70 операцій пораненим учасникам АТО.
Як розповідає доцент кафедри хірургічних хвороб №2 Київського медичного університету УАНМ, старший науковий співробітник ДУ «Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В. К. Гусака НАМН України», ортопед-травматолог Володимир Оксимець, для цього використовують спеціально оброблену кістку тварини, у яку в лабораторії вводять стовбурові клітини пацієнта. «Клітини стають кістковими, але продовжують ділитися до того часу, поки не сформується повноцінна кістка», — говорить В. Оксимець.
Волонтер Надія Романенко розповідає, що такі операції фінансуються за народні кошти — за 2 роки війни ні Міністерство оборони, ні Міністерство охорони здоров’я не виділили на це жодної копійки. Загалом на операції з вирощування кісткової тканини для військових волонтери зібрали і витратили вже 20 млн грн. Проте останнім часом грошей на рахунки надходить усе менше, а на порятунок ще очікують кілька десятків українських вояків.
У МОЗ відсутність фінансування пояснюють тим, що практика українських лікарів не визнана світовою медичною спільнотою. «Але клінічні дослідження проводити можна і треба», — «подарував надію» заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.
За матеріалами ТСН