За висновками ООН, через війну кожен третій житель Донбасу отримав психологічну травму

175

Через збройний конфлікт у трьох з чотирьох жителів Донбасу спостерігаються симптоми психологічних розладів. Таку інформацію 15 січня 2020 року оприлюднила Місія Управління Організації Об’єднаних Націй з координації гуманітарних питань (OCHA) в Україні на своїй сторінці у Facebook.

Психологічна травма

«Минають роки, а конфлікт не припиняється. Бойові дії найбільше впливають на мирних жителів, які часто переживають травмуючі події і відчувають розпач. Робота медичних фахівців потрібна, щоб допомогти людям подолати труднощі і психологічну травму», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними організації, в результаті збройного конфлікту на Донбасі кожен третій мирний житель отримав психологічну травму.

«Роки активного збройного конфлікту продовжують впливати на психосоціальний стан жителів сходу України. Близько 40% жителів заявляють, що пережили психологічну травму, яка призвела до виникнення депресії, тривожності і посттравматичного розладу», – уточнюється в повідомленні.

82-річна Валентина живе сама в селі поруч з лінією розмежування, де обстріли залишаються повсякденною реальністю.

«З роками її здоров’я погіршується, але в її селі складно отримати медичну допомогу через бойові дії і порушення роботи транспорту. Майже половина жителів таких сіл – пенсіонери, більше 35% з яких мають інвалідність або хронічні захворювання», – додали в OCHA Ukraine.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я