Заклади охорони здоров’я мають стати автономними

399

vrachУ Верховній Раді України відбувся круглий стіл на тему: «Авто­номізація закладів охорони здоров’я» за участі заступника Міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця, представників МОЗ України, Міністерства фінансів та Міністерст­ва економіки України, народних депутатів — членів Комітету Верхов­ної Ради України з питань охорони здоров’я, керівництва і членів Національної академії медичних наук України, представників профспілок, обласних рад, місцевих державних адміністрацій.

Учасники обговорили моделі автономізації закладів охорони здоров’я, їх перспективи та вплив на реформування медицини в країні, провели економіко-статистичний аналіз підготовки закладів охорони здоров’я до автономізації. Значну увагу приділили особливостям делегування повноважень на місцях.

Автономія лікарень є надзвичайно важливою, оскільки надає закладам охорони здоров’я реальні інструменти, які спонукатимуть їх реагувати на зовнішні та внутрішні виклики, знаходити та приймати самостійні ефективні й оперативні рішення на місцевому рівні, пристосовуючись до місцевої специфіки. Вона також дає змогу регулювати питання найму та звільнення персоналу, оплати праці, знаходити інвестиції, проводити закупівлі, коригувати структуру послуг тощо.

Водночас процес надання автономії на сьогодні пов’язаний із великою кількістю неврегульованих питань: зокрема зі збільшенням публічної підзвітності та прозорості використання коштів.
Центральним і місцевим органам влади запропоновано освоюватися в новій ролі замовника та покупця медичних послуг.

Учасники круглого столу окреслили неврегульовані питання і розпочали професійну дискусію для ефективного їх опрацювання.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я