Запоріжжя: Лазер допоможе зберегти зір новонародженим

932

Binder1.pdf - Adobe Acrobat Pro_Страница_12_Изображение_0001Нещодавно КУ «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР отримала нове обладнання для потреб офтальмологічного відділення. Представники Благодійного фонду «Щаслива дитина» передали медичному персоналу лікарні лазерну установку IRIDEX IQ 810 — інфрачервоний діодний лазер, розроблений для виконання традиційної фотокоагуляції, лазерної трабекулопластики, іридектомії й лікування діабетичної ретинопатії. Основна мета застосування цього лазера офтальмологами — профілактика сліпоти у пацієнтів, які лікуються у відділеннях патології недоношених дітей та в реанімації новонароджених. 

Згідно зі статистикою, за перше півріччя в Запорізькій області на світ з’явилася 31 дитина з вагою від 500 грамів до 1 кілограма. 80% недоношених малюків мають різні патології, що призводять до інвалідності, і досить поширеною серед них є ретинопатія. Лазер — найдосконаліше на сьогодні технологічне обладнання, яке дозволяє ніби «приварювати» сітківку назад і дає малюкам шанс бачити навколишній світ.

— Останнім часом виживаність дітей з екст­ремально низькою масою тіла виросла в 5 разів. Існує тісний кореляційний зв’язок між частотою захворювання очей, зокрема ретинопатією, і ступенем незрілості дитини, яка залежить від маси тіла і гестаційного віку, — розповіла завідувачка офтальмологічного відділення КУ «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР Світлана Соловйова. — Ретинопатія недоношеної дитини є причиною дитячої сліпоти в 11-15% випадків і посідає в її структурі одне з провідних місць.

Binder1.pdf - Adobe Acrobat Pro_Страница_12_Изображение_0002До недавнього часу дітей з активною, прог­ресуючою ретинопатією за допомогою санавіації доставляли в НДСЛ «ОХМАТДИТ», що знаходиться в місті Києві, — це було пов’язано з великими ризиками для здоров’я і технічними труднощами (адже ці діти є киснезалежними й потребують підтримання життєвих функцій медикаментозно). Лазерна ж установка IQ 810 дає можливість проведення лазерної коагуляції сітківки без транспортування хворого в центри четвертого рівня надання допомоги.

Лікарі нашого відділення пройшли курси в НДСЛ «ОХМАТДИТ» й успішно освоїли методику транспупілярної лазерної коагуляції сітківки з довжиною хвилі 810 нм, і тепер усі недоношені діти, які лікуються в нашому відділенні патології новонароджених, в КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5», а також, при необхідності, в обласному перинатальному центрі, — оглядаються та проходять лазерокоагуляцію.

Зараз під нашим наглядом знаходиться 11 дітей, які перебувають в активній фазі ретинопатії: двоє з них уже отримали лазерне лікування, готуються до операції ще дві дитини.

Олена ПЕТРЕНКО, власкор «ВЗ», м. Запоріжжя

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я