Запоріжжя: Мешканці прифронтової зони отримають безкоштовне лікування

475

Проект «Допомога йде» було ініційовано в січні цього року у Дніпрі. А вже незабаром він вийшов за межі однієї області — нещодавно до реалізації починання долучилося й Запоріжжя. Військові, лікарі, політичні та громадські діячі об’єдналися задля допомоги мешканцям населених пунктів лінії зіткнення — «сірої зони». Адже робота з ургентними випадками там уже добре налагоджена, проте дається взнаки відсутність якісної планової медичної допомоги.

Борис КУТОВИЙ, офіцер відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Схід», координатор проекту «Допомога йде»
Проект «народився» на передовій, за 1,5 км від лінії фронту. Це був січень, ми привезли гуманітарну допомогу в лікарню Мар’їнки й побачили там складну ситуацію: згорілі машини швидкої, що означає неможливість виїхати до хворих, відсутність опалення, води, нестача ліків, некомплект близько 40% лікарів, зокрема й вузьких спеціалістів, які могли б надавати висококваліфіковану медичну допомогу. Щоб зрушити таку ситуацію з мертвої точки, відділ цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Схід» за ініціативи народного депутата Тетяни Ричкової розробив проект «Допомога йде». До доброї справи одразу ж долучилися медики Дніпровської міської клінічної лікарні №6 на чолі з головним лікарем Олександром Сірим, котрий до того ж заявив, що «наші лікарі готові навіть вдома лікувати людей», якщо не знайдемо коштів і нас не підтримають. Проект стартував як волонтерський, проте на сьогодні до нього вже приєдналися Дніпропетровська облрада, а тепер — і влада Запорізької області. Таким чином, нині лікування пацієнтів із зони зіткнення з лінією фронту в Дніпрі та Запоріжжі фінансується за рахунок бюджету. Але волонтерська допомога залишається актуальною, зокрема не вистачає транспорту, деяких ліків, діагностичної апаратури.

«Допомога йде» в населенні пункти, що перебувають під обстрілом. Постраждалими у глибшому тилу займаються донецькі лікарі, працює санавіація, а ось через відсутність якісної планової медичної допомоги в «сірій зоні» ми зіткнулися з великою кількістю задавнених випадків. На сьогодні вже пролікували 23 дитини, проте двом малюкам довелося видалити нирку. 21 березня ще близько 25 дітей у суп­роводі дорослих приїхали з Ясинуватського району Донеччини на лікування в Запорізьку обласну клінічну дитячу лікарню. Приймати хворих готові близько 50 медичних зак­ладів області. Списки пацієнтів, які потребують лікування чи операцій, формуватимуться на місці. Потім у Запоріжжі їх знову обстежуватимуть і згідно з отриманими результатами направлятимуть до тих чи інших медичних зак­ладів регіону.

Доставлятимуть пацієнтів з лінії зіткнення військові. Проект передбачає і виїзд за потреби запорізьких лікарів у «сіру зону» для проведення пог­либ­лених консультацій та надання медичної допомоги хворим на місці.

Анастасія ПОЙДА, спеціально для «ВЗ», м. Запоріжжя

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я