Запорізькі ортопеди і травматологи ефективно застосовують і розвивають передовий досвід австрійських колег із застосування малоінвазивних ендоскопічних операцій.
На IV міжнародному українсько-австрійському симпозіумі «Актуальні питання ортопедії та спортивної травми», який відбувся в Запоріжжі, вітчизняні та зарубіжні спеціалісти оприлюднили свій унікальний досвід впровадження новітніх технологій у лікуванні пацієнтів із захворюваннями суглобів, зі спортивними травмами та їх наслідками.
Захід, який організували і провели під патронатом голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Пеклушенка клініка ортопедії, артрології і спортивної травми Запорізької обласної клінічної лікарні, кафедра травматології та ортопедії Запорізького державного медичного університету і світовий лідер із виробництва інструментарію для артроскопії – фірма «АРТРЕКС», об’єднало фахівців із України, Австрії і Росії.
У заході взяли участь всесвітньо визнані авторитети в галузі ортопедії і травматології: Микола
Корж, голова асоціації травматологів-ортопедів України, директор Харківського інституту патології хребта і суглобів, професор; Веніамін Орлянський, лікар відділу ортопедії та спортивної травми Віденської приватної клініки, професор (Австрія); Карл Петер Бенедетто, один із президентів Європейської (ESSKA) асоціації спортивної травматології, хірургії колінного суглоба та артроскопії, професор (Австрія); Рудольф Шабус, дійсний член Міжнародної (ISAKOS) і Європейської (ESSKA) асоціацій спортивної травматології, хірургії колінного суглоба та артроскопії, професор (Австрія); доктори Маттіас Андерл і Яне Хосевар, представники фірми АРТРЕКС (США) – всесвітнього лідера на ринку інструментів та обладнання для артроскопічної ортопедії.
– Запорізькі колеги демонструють високий рівень професійної підготовки, також тут докладають усіх зусиль, щоб забезпечити пацієнтам належну спеціалізовану допомогу, застосовуючи сучасні технології та інструментарій. Зокрема, місцева клініка ортопедії, артрології і спортивної травми обладнана відповідно до вимог сучасних європейських стандартів, – так оцінив досягнення українських фахівців професор Рудольф Шабус. – І незважаючи на те, що австрійські фахівці мають трохи більше можливостей, нам цікаво й корисно обмінюватися досвідом із українськими колегами.
У рамках симпозіуму австрійські фахівці представили свої розробки з автопластики задньої хрестоподібної зв’язки (проф. Г. Шабус), визначили показання та роль комп’ютерної томографії у разі переломів плато великогомілкової кістки (проф. К. Бенедетто), розповіли про спеціальні інструменти й імплантати для артроскопії тазостегнового суглоба (доктор М. Андерл) і застосування артроскопії під час лікування тенісного зап’ястка (проф. В. Орлянський), а також подали ряд пропозицій щодо вирішення інших важливих ортопедичних проблем.
Своєю чергою українські фахівці поділилися своїми досягненнями в тактиці лікування хвороби Хадлунда (П.В. Нікітін, М.М. Риган, Київ), у діагностичній та лікувальній тактиці в разі порушень рівноваги надколінка (проф. І. Зазірний, Київ). А російські – досвідом проведення операції Латарже під артроскопічним контролем (А. Міленін, Москва).
Олена ПЕТРЕНКО, власкор «ВЗ»