У поліклініці КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» відкрився кабінет ранньої профілактики, діагностики та лікування обструктивних захворювань органів дихання і припинення тютюнопаління «Чисті легені».
Лікарі, звісно, знають, що до ризику розвитку бронхообструктивного захворювання схильні, в першу чергу, часто хворіючі на гострі респіраторні захворювання, алергіки, а також ті, хто працює на шкідливому виробництві або курить.
Найважливішим та обов’язковим етапом проведення точної і повної комплексної діагностики обструктивних захворювань легенів фахівці вважають саме спірометричні дослідження функції зовнішнього дихання з проведенням бронходилатаційного тесту. З установкою в кабінеті «Чисті легені» спірографічного апарату експерт-класу такі високоточні дослідження тепер стали доступними й жителям Запоріжжя та Запорізької області.
— Оснащення обласної клінічної лікарні сучасною діагностичною апаратурою та необхідним медичним обладнанням — одне з головних завдань, які ми сьогодні успішно вирішуємо як за підтримки регіональної влади, так і завдяки участі представників соціально відповідального бізнесу. І на сьогодні наша лікарня має найпотужнішу в регіоні діагностичну базу, яка відповідає її високому, третьому, рівню акредитації, — розповів головний лікар КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» Сергій Тяглий. — Новий спірографічний апарат експерт-класу в рамках реалізації соціально спрямованої програми «Польські інновації» нам надала фармацевтична компанія. Це діагностичний апарат нового покоління. Поки що на всю Україну їх налічується 3-4 штуки. Я щиро дякую нашим польським партнерам за таку суттєву допомогу в проведенні якісної діагностики, завдяки якій запорізькі пульмонологи зможуть не тільки встановлювати правильний діагноз, а й індивідуально підбирати пацієнтам точне дозування медикаментів і виключити призначення даремних у конкретному випадку ліків.
Катерина Миколаєва, завідувачка кабінету «Чисті легені», лікар-пульмонолог:
— Робота кабінету передбачає проведення спірометрії, медичних консультацій, допомогу в боротьбі з нікотиновою залежністю, вакцинацію, навчання та мотивацію пацієнта, контроль прийому адекватної базисної терапії. Точну діагностику забезпечують спеціальні комп’ютерні програми. Вказуємо зріст, масу тіла, вік пацієнта, вводимо уточнюючі параметри, якщо обстеження проходять маленькі діти, підлітки або спортсмени. Процедура обстеження досить проста: пацієнту слід виконати кілька вдихів і видихів за командою лікаря. Обстеження займає близько 15 хвилин, а з проведенням бронходилятаційного тесту (коли здійснюється підбір медикаментів) — 30 хвилин, де ми стежимо, як впливає препарат на даного пацієнта, аби індивідуально підібрати ефективну терапію. Результати отримуємо одразу, тут же їх оцінюємо і роз’яснюємо пацієнтові.
Хворобу ми можемо розпізнати на самих ранніх стадіях, тож і раннє лікування стає доступним.
Олена ПЕТРЕНКО, власкор «ВЗ», м. Запоріжжя