Міністерство охорони здоров’я України затвердило нові правила виписування рецептів. Наказ МОЗ «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19.07.2005 року №360» набув чинності 22 травня 2018 року. Тепер лікарі, що провадять медичну практику як фізична особа-підприємець, отримали право виписувати рецепти. Крім того, у МОЗ зазначають: зміни стосуються нормативного регулювання впровадження електронного рецепта. Доти нові поля заповнюватимуть на паперових бланках.
Нове у правилах виписування рецептів
- Рецепти форми 1 (ф-1) мають містити таку інформацію про лікаря:
- найменування закладу охорони здоров’я або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи-підприємця (ФОП);
- адреса закладу охорони здоров’я або ФОП;
- код ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування.
- Червоний штамп «Вартість підлягає відшкодуванню» замінено на нове додаткове поле в рецепті «Джерело фінансування», у якому зазначається назва урядової або муніципальної програми для пільгового відпуску лікарських засобів. Це поле в електронному рецепті дасть змогу ретельніше контролювати виконання урядових і регіональних програм.
- У відомостях про пацієнта лікар повинен зазначити його прізвище, ініціали та вік, а також номер його амбулаторної чи стаціонарної картки. Номер картки поєднуватиме історію лікування хворого з усіма даними про нього в електронній системі охорони здоров’я. Також він допоможе уникнути плутанини, якщо різні пацієнти матимуть однакові імена та дату народження.
- Назва лікарського засобу зазначається латинською мовою за назвою діючої речовини (МНН — міжнародною непатентованою назвою).
У МОЗ наголошують: нові вимоги стосуються лише рецептів ф-1. Крім того, заклади охорони здоров’я можуть використовувати стару форму паперового рецепта ф-1 з червоною печаткою «Вартість підлягає відшкодуванню» до закінчення запасу бланків. Також у Міністерстві зазначають: нові вимоги не поширюватимуться на рецепти на препарати інсуліну, допоки до електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, не будуть внесені необхідні технічні зміни.
За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України