Очільниця ГО «Всеукраїнської платформи донорства «iDonor» пані Заславець сказала в інтерв’ю Радіо Промінь, що в нашій державі дуже важливо створити законний механізм надання письмової згоди щодо трансплантації. Поки що цей механізм відсутній.
«В Україні діє презумпція незгоди. Тобто посмертно можна буде вилучати органи тільки в людини, яка за життя написала відповідну згоду або, у разі смерті, таку згоду висловлять рідні людини, якщо за життя вона не висловлювалась. Звісно, це має бути узаконено письмово або хоча б проговорено з близькими людьми», – підкреслила Заславець.
Вона нагадала, що зараз у МОЗ ще не запроваджена схема письмової згоди на трансплантацію. Це призводить до того, що у людини не має можливості піти до сімейного лікаря і зафіксувати цю згоду та відмітити її у реєстрі.
Ірина Заславець сказала, що в Україні з 1999 року є узгоджене законом посмертне донорство. Аля ця процедура теж не до кінця врегульована. Поки що відсутні такі механізми на державному рівні.
«Ці згоди не фіксують тільки через те, що поки реєстру, який мав запуститися у квітні, не введено в дію. Ні міністр, ні президент не мають можливості піти до сімейного лікаря і зафіксувати цю згоду і внести в систему», – наголосила керівниця «iDonor».
Джерело: Радіо Промінь