Україна під час пандемії коронавірусної інфекції мала більш підготовлену систему охорони здоров’я, бо в цій галузі вже напротязі 4 років розвивається цифровізація. Таку інформацію під час Всеукраїнського форму «Україна 30. Цифровізація» сповістила Юлія Соколовська, заступниця керівника Офісу Президента.
Вона підкреслила, що основою для запровадження цифрових інструментів під час епідемії коронавірусу стали інформаційні системи у сфері громадського здоров’я та закупівлі ліків, е-система охорони здоров’я.
Пані Соколовська додала, що за деякими напрямки цифрового розвитку, які мали статися у галузі охорони здоров’я, пандемія внесла свої корективи та цей процес пришвидшився. Зокрема, за її словами, мова йде про збір інформації, електронні інструменти, бази даних та їх інтеграція.
Вона зауважила, що у країнах ЄС наразі також запроваджується активна цифровізація в сфері охорони здоров’я. Відтак, свою роботу з квітня 2021 року почала Європейська виконавча агенція з охорони здоров’я та діджиталізації (HaDEA).
Чиновниця доповнила, що діджиталізаціє є трендом в усьому світі, а Україна не пасе задніх у цьому питанні.
«Це тенденція в усьому світі. Україна також у тренді й не відстає від інших цивілізованих країн», – резюмувала вона.
Також Соколовська сказала, що наразі в Україні працюють над введення електронних листків непрацездатності.
«Ми зараз працюємо з урядом над запровадженням електронних лікарняних. Те, що Україна багато років планувала зробити, зараз виходить на фінішну пряму. Зовсім скоро ми дійдемо до системи реабілітації та реабілітаційного модуля в електронній системі охорони здоров’я», – роз’яснила вона.
Заступниця голови ОП також сказала, що над це питання опрацьовує велика команда фахівців з різних відомств.
Наостанок вона підкреслила, що діджиталізація охорони здоров’я – це зручно для життя українців та це є якісна державна політика й управління.