У План гуманітарного реагування ООН для України (далі — ПГР) на 2017 рік внесли розділи про допомогу хворим, які мешкають у важкодоступних районах по всій лінії розмежування АТО та на окупованих територіях. ООН планує зміцнити лабораторні й діагностичні потужності, забезпечити жителям Донбасу екстрений доступ до життєво необхідних медичних послуг, стабільне надання медичної допомоги за підтримки інституційної спроможності та заходів реагування. Останні передбачатимуть надання медичних послуг, включаючи діагностику, направлення і супровід хворих на консультацію, ремонт або заміну критично важливого медичного обладнання, розподіл медикаментів та ваучерів на отримання ліків.
У ПГР також зазначається, що на непідконтрольних територіях істотно погіршився стан профілактики і лікування хронічних захворювань, що загрожує життю 50 тис. осіб, хворих на цукровий діабет, і 94 тис. пацієнтів з онкологічною патологією. Для цих людей заходи реагування від ООН стануть порятунком. Крім того, оскільки на постраждалих від конфлікту територіях України невпинно зростає частота випадків, що вимагають послуг з охорони психічного здоров’я та соціально-психологічної підтримки, у рамках ПГР надаватимуть індивідуальні медичні послуги жертвам гендерно-обумовленого насильства, включаючи допомогу в разі згвалтування.
У межах ПГР підтримуватимуться ключові програми контролю захворювань на окупованих територіях. Це стосується передусім раннього виявлення туберкульозу, ВІЛ-інфекції та захворювань, що передаються статевим шляхом. Для жителів так званих ДНР/ЛНР і внутрішньо переміщених осіб, зокрема уздовж лінії розмежування, на станціях переливання крові проводитимуться діагностичні експрес-тести на інфекції, що передаються статевим шляхом, а також виїзні обстеження хворих на туберкульоз, здійснюватиметься підтримка людей з онкологічною патологією.
За матеріалами сайту «Донецкие новости»