Житомирщина: Коли рахунок йде на хвилини

605

VZ 45-46_2015_Страница_16_Изображение_0003Воєнні дії під час проведення антитерористичної операції на Сході України показали не лише мужність, хоробрість і самовідданість наших воїнів, а й те, що їх життя залежить від професіоналізму медиків. Робота лікарів в умовах війни суттєво відрізняється від тилових завдань, адже оцінювати ситуацію та приймати правильні рішення доводиться часто на полі бою, під обстрілом, не розраховуючи на діагностичну апаратуру.

Іноді ціна життя — та сама «золота година», протягом якої важкопораненого треба не лише витягнути з-під обстрілу, а й надати кваліфіковану медичну допомогу в умовах стаціонару. Це можливо лише в сучасному мобільному госпіталі, що базується неподалік бойових позицій. На жаль, таких польових лікарень, ще й добре обладнаних, у нас дуже мало — надто дороговартісна це справа, не по кишені вона нашій державі. Отже, подарунок уряду США — сучасне медичне обладнання для мобільного польового військового госпіталю вартістю 7,6 млн дол. — більш, ніж на часі.

Як розповів начальник прес-служби Високомобільних десантних військ ЗСУ Руслан Лінник, подарований госпіталь являє собою чотири модулі, з’єднані критими переходами. Це легка й компактна споруда, яку можна розгорнути протягом 24 годин поблизу району бойових дій, до того ж, вона може автономно працювати до 10 днів без підключення до централізованої мережі електропостачання.

Госпіталь забезпечений повним набором сучасних засобів надання медичної допомоги та новітньою діагностичною апаратурою. Умовно його розділяють на дві частини: діагностичну й лікувальну. У першій можна здійснювати будь-які діагностичні дослідження, зокрема повний біохімічний аналіз крові, рентгеноскопію, ультразвукові та інші види діагностики. У другій — проводити операційне та реанімаційне втручання.

За допомогою подібного устаткування американські медики надавали допомогу пораненим в Афганістані та Іраку. Нині ж воно та навчені американськими колегами лікарі, які опановували нове обладнання на полігоні поблизу Житомира, рятуватимуть життя нашим військовим.

У тактичних навчаннях також узяли участь військові медики зі Швеції, які ділилися досвідом порятунку поранених безпосередньо на полі бою із санінструкторами десантних військ.

Марина ГАПЧУК, спеціально для «ВЗ», м. Житомир


Коментарі

VZ 45-46_2015_Страница_16_Изображение_0001Віталій ЧЕРЕВАТОВ, т. в. о. начальника медичної служби командування Високомобільних десантних військ ЗСУ, майор медичної служби
Цей військовий госпіталь на сьогодні — найсучасніший в Україні. Тут представлені технології, якими у світі почали користуватися лише 1,5 року тому. Представники армії США і Військово-медичної академії Збройних сил України провели навчання з особовим складом мобільного госпіталю в умовах, наближених до бойових. Після завершення етапу ліцензування госпіталь і медичний колектив, у складі якого є й військові, й цивільні лікарі, мобілізовані до лав ЗСУ, найближчим часом вирушать до зони проведення АТО.

 

 

VZ 45-46_2015_Страница_16_Изображение_0002Володимир ПРОКОПЕНКО, мобілізований лікар, ветеран війни в Афганістані, учасник АТО
Я на власні очі бачив умови, у яких доводиться працювати медикам в зоні АТО, тому вражений можливостями нового госпіталю. Наприклад, стабілізаційна палата обладнана найсучаснішим устаткуванням, яке нам передав уряд Америки. Тут є все необхідне для проведення стабілізації пораненого як до, так і після оперативного втручання. Зокрема палату оснащено дихальними портативними апаратами, котрі можна використовувати навіть на полі бою. Шкода, що подібної апаратури ми не мали раніше, але добре, що тепер вона в нас є.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я