Житомирщина: Такій апаратурі й у столичних лікарнях позаздрять!

1929

У комунальній установі «Центральна міська лікарня №2 Житомира» відбулася презентація унікального обладнання — єдиного в області ультразвукового датчика для черезстравохідної ехокардіоскопії. Завдяки цьому апарату за півроку з початку введення його в дію врятоване вже не одне життя. 

— Завдяки зусиллям депутатів міської ради з міського бюджету були виділені 320 тисяч гривень, за які ми нещодавно придбали сучасний ультразвуковий апарат для діагностики серця, — розповідає головний лікар закладу Віктор Петрович Павлусенко, — а згодом і ультразвуковий датчик для черезстравохідної ехокардіоскопії загальною вартістю близько 220 тисяч гривень. Переоцінити надзвичайну важливість цього апарата складно, адже завдяки його роботі покращена рання діагностика хвороб — він дозволяє «дивитись» серце зі сторони стравоходу (тобто відстань до серця набагато менша, тому будь-які, навіть дрібні, зміни відразу видно).

Завдяки цьому апарату з початку року в ЦМЛ №2 Житомира, за словами її керівника, обстежили вже понад сотню пацієнтів — у багатьох виявили серйозні патології. Після проведеного лікування — тромборозсмоктуючої терапії — та повторного обстеження за допомогою датчика людина повертається додому, уникнувши інсульту чи інших тяжких захворювань. До того ж не менш важливим фактором є й те, що хворому більше немає потреби для проведення такого обстеження їхати до провідних столичних клінік. Адже поки людина знайде той інститут, запишеться в чергу, дочекається… А іноді дорога кожна година.

— Відтепер же ми на місці проводимо це обстеження протягом одного-двох днів у стаціонарі, — додав Віктор Петрович. — До речі, завідувач кардіологічного відділення Олесь Іванович Кутній проходив спеціальне стажування в столиці й підтвердив, що наш міський лікувальний заклад — єдиний на Житомирщині, де здійснюється таке дослідження, та й не кожна область України може похвалитись подібною апаратурою.

— Цей незвичайний датчик вводиться в стравохід людини — таким чином можна детальніше обстежити пацієнта кардіологічного профілю й знайти ті патологічні стани, які звичайними УЗ-обстеженням та ехокардіоскопією не діаг­ностуються, — уточнив Олесь Кутній. — Із початку роботи датчика ми, зокрема, виявили вже п’ять ранніх інфекційних ендокардитів. Це означає, що хворі не поїхали до столиці, а лікувались у нашому закладі і, найголовніше, вони не потрапили на операційний стіл. Адже через те, що сучасної високотехнологічної апаратури в лікувальних закладах, звісно, не надто багато, дуже часто хворі з інфекційним ендокардитом потрапляють до лікаря, коли є вже розпад клапанів. Такий пацієнт практично проходить лікування антибіотиками, а потім… змушений іти на протезування щонайменше клапана. Оці п’ять хворих, яких ми вчасно виявили за півроку, — це п’ять врятованих життів. І це лише початок!

Крім того, як наголосив Олесь Іванович, це — метод номер один для встановлення наявності тромбів у серці (адже апарат може з великим відсотком вірогідності показати, чи є тромб), що впливає на подальше лікування хворого. При його виявленні призначається спеціалізоване лікування, яке запобігає потраплянню тромба в головний мозок, тобто рятує від інсульту.

— Окрім того, цим методом виявляються розшаровуючі аневризми. Тоді хворого можна не відправляти на комп’ютерну томографію, яка для пересічного пацієнта досить дороговартісна — більше тисячі гривень, — додав завідувач відділення. — До речі, жодна міська лікарня столиці не має такого датчика!

— І я пишаюсь тим, що наші спеціалісти міської лікарні сьогодні є кращими в Україні — вони впроваджують ці системи на рівні найкращих клінік лікування серця, кардіологічних центрів України. Я пишаюсь тим, що в Житомирі є можливість такої техніки! Придбання датчика — ініціатива завідувача відділення, — прокоментував появу унікального приладу Житомирський міський голова Володимир Михайлович Дебой, — адже він, як фахівець, знаючи про його необхідність, під час моєї робочої поїздки до закладу сказав: «Якби ми мали таке обладнання, то могли б рятувати людей, не доводити їх до інвалідності, здешевити лікування — що дуже важливо для житомирян». І для мене важливо, що цей датчик сьогодні зберіг уже стільки життів, додав людям здоров’я.

Вікторія ПАЛАМАРЧУК, власкор «ВЗ», Житомир

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я