Кров з нульовим резус-фактором – це надзвичайно рідкісна група крові, яка була виявлена всього у 43 людей по всьому світу за останні 50 років. Її ще називають «золотою» кров’ю.
Вона вкрай необхідна для наукових досліджень і для переливання. Така рідкісна кров дуже небезпечна для життя людей, в тілі якої вона тече, через свій дефіцит.
Кров може виглядати однаково в кожної людини, але насправді вона відрізняється. На поверхні кожного з еритроцитів налічується до 342 антигенів – молекул, які запускають виробництво певних спеціалізованих білків, які звуться антитілами. Саме відсутність певних антигенів визначає тип крові людини.
Близько 160 з цих антигенів вважаються загальними, тобто вони знаходяться на поверхні еритроцитів більшості людей на планеті. Якщо у когось відсутній антиген, який зустрічається у 99% всіх людей, то кров цієї людини вважається рідкісною. Коли у людини відсутній антиген, який є у 99,99 % людей, то її кров вважається дуже рідкісною.
В унікальних випадках, що зустрічаються вкрай рідко, у людини можуть бути відсутні всі Rh-антигени. Ще 50 років тому лікарі були впевнені, що такі ембріони не здатні вижити навіть в матці, не кажучи вже про те, щоб розвинутись в нормальну та цілковито здорову людину.
Найрідкісніша група крові: відкриття
В 1961 році у корінної мешканки Австралії була виявлена кров з нульовим резус-фактором. Це означало, що у неї в крові були відсутні всі Rh-антигени, що в той час здавалося неймовірним. З тих пір на всій планеті було виявлено 43 людини з нульовим резус-фактором.
Кров з нульовим резус-фактором називають «золотою» з двох причин. Вона має повну відсутність Rh-антигенів. Саме тому «золота» кров підходить при переливанні будь-кому, у кого наявна рідкісна група крові в системі резус-фактора. Кров з нульовим резус-фактором має грандіозний потенціал при порятунку життя.
Однак, зважаючи на свій дефіцит, «золота» кров використовується тільки в самих крайніх випадках, оскільки її практично неможливо замінити. Більш того, «золота» кров представляє собою величезну наукову цінність, оскільки вона здатна допомогти дослідникам розгадати таємниці фізіологічної ролі складної системи резус-фактору.
Коли людина, яка народилася з «золотою» кров’ю, потребує переливання, це може стати величезною проблемою. Для її організму підходить тільки кров з нульовим резус-фактором. Із «золотою» кров’ю жити досить важно та вкрай небезпечно. Якщо людина, яка має кров з нульовим резус-фактором, отримає під час переливання кров від людини з позитивним резус-фактором, це може викликати в її організмі летальну реакцію імунної системи.
Джерело: Голос
Фраза “Саме відсутність певних антигенів визначає тип крові людини” є неправильною, бо “тип крові”, тобто група крові, визначається як відсутністю, так і наявністю антигенів, наприклад, група А відрізняється від групи В не відсутністю, а наявністю антигенів А та В.
У мене 2 група крові і резуса нема, і в центрі переливання сказали що в мене антигени “+” і “-” на одному рівні. Це золота кров?