Довіра до вакцин вища у бідних країнах та нижча в багатих

178

Довіра до вакцин, як до одного з найефективніших видів боротьби з епідемиіями вища в бідніших країнах, але нижча в багатших, де скептицизм призвів до спалахів таких хвороб, як кір.

З усіх країн світу, Франція показує найменшу довіру до безпеки та ефективності вакцин, причому третина опитаних вважає, що вакцини небезпечні, згідно з дослідженням.

Хоча більшість батьків у світі все ж вакцинують своїх дітей, різний рівень довіри в деяких країнах призводить до спалахів хвороб, що здавалося б, давно залишились у минулому.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) стверджують, що вакцини щорічно рятують до 3 мільйонів життів у всьому світі, і десятиліття наукових досліджень послідовно показують, що вони безпечні та ефективні.

Але для досягнення «групового імунітету» для захисту всього населення рівень охоплення імунізацією повинен, як правило, перевищувати 90% або 95%, і недовіра до вакцин може швидко знизити відсоток цього захисту.

«За останнє сторіччя завдяки вакцинам багато руйнівних інфекційних захворювань стали далеким спогадом», – сказав Чарлі Веллер, голова відділу вакцин благодійної організації Wellcome Trust, яка виступила одним з організаторів дослідження Wellcome Global Monitor.

«Майже всі батьки в світі роблять щеплення своїм дітям. Проте, у всьому світі є осередки меншої впевненості в вакцинах». Поширення кору, в тому числі великі спалахи в Сполучених Штатах, на Філіппінах і в Україні, є лише першими результатми зниження рівня довіри до вакцин у світі.

В Афганістані і Пакистані неправдиві чутки про те, що вакцини проти поліомієліту є частиною західної змови, в останні роки перешкоджали глобальним зусиллям щодо викорінення цієї хвороби у регіоні.

Дослідження, проведене Wellcome і опитувальною компанією Gallup, охопило 140 000 людей з більш ніж 140 країн.

Було виявлено, що 6% батьків у всьому світі (еквівалентно 188 мільйонам чоловік) ствіерджують, що їхні діти не мають щеплень. Найвищі показники були в Китаї – 9%, Австрії – 8% і Японії – 7%.

Сет Берклі, генеральний директор некомерційного альянсу вакцин GAVI, сказав, що в звіті показано «тривожне число людей», що ставлять під сумнів безпеку вакцин. Але, зосередившись на «активній меншості», яка відмовилась робити щеплення, легко забути, що переважна більшість довіряє вакцинам і науці.

Дослідження також показало, що три чверті людей в світі довіряють лікарям і медсестрам більше, ніж будь-кому іншому. У більшості країн світу з високим рівнем освіченості населення є довіра до систем охорони здоров’я, уряду, вчених, що також є ознакою більш високого ступеня довіри до вакцин.

Але у деяких регіонах з високим рівнем доходів довіра до вакцин слабша. Тільки 72% людей в Північній Америці і 73% в Північній Європі згодні з тим, що вакцини безпечні. У Східній Європі це всього 50%.

Хайді Ларсон, директор проекту довіри до вакцин в Лондонській школі гігієни і тропічної медицини, працювала з вченими над цим дослідженням. Вона сказала, що це «викриває парадокс Європи», яка, незважаючи на те, що є регіоном з найвищим рівнем доходів і рівнем освіти, також має найвищий в світі рівень скептицизму щодо вакцин.

У більш бідних регіонах рівень довіри до вакцинації, як правило, набагато вище: 95% в Південній Азії і 92% у Східній Африці, тобто, люді впевнені, що вакцини безпечні й ефективні.

Джерело: Reuters

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я