Вакцинація: проблеми приватних клінік

387

«Багатодозова вакцина для не­великих медцентрів і лікарів-ФОП — це нереально. Виникає безліч питань: як зібрати потрібну кількість пацієнтів в один день, як утилізувати залиш­ки, чи можна передати їх іншій медустанові, чи можна співпрацювати в цьому напрямку з комунальними медичними установами», — повідомила головний лікар медичного центру «Сімейний лікар» Анна Березницька на щорічній конференції «Вакцинація — своєчасний захист. Вакцинація в контексті реформи охорони здоров’я України».

Керівник напрямку сімейної медицини та співпраці з Національною службою здоров’я України медичного дому «Одрекс» Наталія Вільнер зазначила: «Ефективнішим був би процес забезпечення приватних медзакла­дів вакцинами за принципом реімбурсації. У нас є ідеї, але ми не знаємо, будуть вони прийняті чи ні. Зокрема, ми хотіли б мати можливість видавати пацієнту рецепт, із яким він ішов би в аптеку, де отримував безкоштовно індійську вакцину або, якщо є можливість, якусь іншу з доплатою». Вона також наголосила: у зв’язку з участю в медреформі та співпрацею з НСЗУ потреба у вакцинах зростає.

«На сьогодні ми не знаємо, що із цим робити, як поставити наших декларантів щодо вакцинації в рівні умови з пацієнта­ми, котрі уклали декларації в державних клініках. Хотілося б, щоб механізм отри­мання державних вакцин приватними клі­ніками був чіткішим», — сказала Наталія Вільнер. — Пацієнти, підписуючи декла­рації з лікарями приватних клінік, цікав­ляться можливістю отримувати препарати за програмою «Доступні ліки». Зокрема, із 1800 осіб, які уклали декларації, 10 розірвали їх, оскільки механізму забезпечення пацієнтів рецептами за програмою реім­бурсації немає.

За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я